Nichicon UPW1H331MPH
UPW1H331MPH
Part No.:
UPW1H331MPH
Datasheet:
ShinYuaUPW1H331MPH.pdf
Description:
CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
50 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
669.5 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
1.03 A @ 100 kHz
Impedance:
90 mOhms
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Size/Dimension:
0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max):
0.787 (20.00mm)