Nichicon UPW2A220MPH
UPW2A220MPH
Part No.:
UPW2A220MPH
Datasheet:
ShinYuaUPW2A220MPH.pdf
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 100V RADIAL
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
3000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
69 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
230 mA @ 100 kHz
Impedance:
680 mOhms
LeadSpacing:
0.138 (3.50mm)
Size/Dimension:
0.315 Dia (8.00mm)
Height-Seated(Max):
0.453 (11.50mm)