Nichicon UPW2A330MPH
UPW2A330MPH
Part No.:
UPW2A330MPH
Datasheet:
ShinYuaUPW2A330MPH.pdf
Description:
CAP ALUM 33UF 20% 100V RADIAL
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
96 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
320 mA @ 100 kHz
Impedance:
460 mOhms
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Size/Dimension:
0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max):
0.492 (12.50mm)