Nichicon UPW2A680MPH
UPW2A680MPH
Part No.:
UPW2A680MPH
Datasheet:
ShinYuaUPW2A680MPH.pdf
Description:
CAP ALUM 68UF 20% 100V RADIAL
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
318.5 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
300 mOhms
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Size/Dimension:
0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max):
0.787 (20.00mm)