Nichicon UPW2A681MHH
UPW2A681MHH
Part No.:
UPW2A681MHH
Datasheet:
ShinYuaUPW2A681MHH.pdf
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 100V RADIAL
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
8000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
1.058 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
1.41 A @ 100 kHz
Impedance:
64 mOhms
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)
Size/Dimension:
0.630 Dia (16.00mm)
Height-Seated(Max):
1.398 (35.50mm)