Nichicon UPW2D331MRH
UPW2D331MRH
Part No.:
UPW2D331MRH
Datasheet:
ShinYuaUPW2D331MRH.pdf
Description:
CAP ALUM 330UF 20% 200V RADIAL
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
200 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
8000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
1.1 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
1.265 A @ 10 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
0.866 Dia (22.00mm)
Height-Seated(Max):
1.575 (40.00mm)