Nichicon UPW2D3R3MPH
UPW2D3R3MPH
Part No.:
UPW2D3R3MPH
Datasheet:
ShinYuaUPW2D3R3MPH.pdf
Description:
CAP ALUM 3.3UF 20% 200V RADIAL
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
200 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
3000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
36 mA @ 120 Hz
LeadSpacing:
0.138 (3.50mm)
Size/Dimension:
0.315 Dia (8.00mm)
Height-Seated(Max):
0.453 (11.50mm)