Nichicon UPW2W220MHH
UPW2W220MHH
Part No.:
UPW2W220MHH
Datasheet:
ShinYuaUPW2W220MHH.pdf
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 450V RADIAL
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
450 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
8000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
115 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
184 mA @ 10 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)
Size/Dimension:
0.630 Dia (16.00mm)
Height-Seated(Max):
1.240 (31.50mm)