Nichicon UPW2W330MRH6
UPW2W330MRH6
Part No.:
UPW2W330MRH6
Datasheet:
ShinYuaUPW2W330MRH6.pdf
Description:
CAP ALUM 33UF 20% 450V RADIAL
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
450 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
8000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
145 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
232 mA @ 10 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
0.787 Dia (20.00mm)
Height-Seated(Max):
1.220 (31.00mm)