Nichicon UPW2W4R7MHH
UPW2W4R7MHH
Part No.:
UPW2W4R7MHH
Datasheet:
ShinYuaUPW2W4R7MHH.pdf
Description:
CAP ALUM 4.7UF 20% 450V RADIAL
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
450 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
7000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
49 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
78.4 mA @ 10 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Size/Dimension:
0.492 Dia (12.50mm)
Height-Seated(Max):
0.787 (20.00mm)