Nichicon URS2AR33MDD1TD
URS2AR33MDD1TD
Part No.:
URS2AR33MDD1TD
Datasheet:
ShinYuaURS2AR33MDD1TD.pdf
Description:
CAP ALUM 0.33UF 20% 100V RADIAL
Packaging:
Cut Tape (CT),Tape & Box (TB)
ProductStatus:
Not For New Designs
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
6.5 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
13 mA @ 10 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.098 (2.50mm)
Size/Dimension:
0.197 Dia (5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.413 (10.50mm)