Nichicon URZ1H220MDD
URZ1H220MDD
Part No.:
URZ1H220MDD
Datasheet:
ShinYuaURZ1H220MDD.pdf
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL
Packaging:
Bulk
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
50 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
1000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
65 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
130 mA @ 10 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.079 (2.00mm)
Size/Dimension:
0.197 Dia (5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.413 (10.50mm)