TE Connectivity Measurement Specialties US681-C00005-030PG
US681-C00005-030PG
Part No.:
US681-C00005-030PG
Datasheet:
ShinYuaUS681-C00005-030PG.pdf
Description:
SENSOR 30PSIG 1/4NPT 4-20MA 2'
PressureType:
Vented Gauge
OperatingPressure:
30PSI (206.84kPa)
Output:
4 mA ~ 20 mA
Accuracy:
±0.1%
Voltage-Supply:
10V ~ 30V
PortSize:
Male - 1/4 (6.35mm) NPT
MaximumPressure:
90PSI (620.53kPa)
OperatingTemperature:
-50°C ~ 125°C