TE Connectivity Measurement Specialties US681-C00005-100PA
US681-C00005-100PA
Part No.:
US681-C00005-100PA
Datasheet:
ShinYuaUS681-C00005-100PA.pdf
Description:
SENSOR 100PSIA 1/4NPT 4-20MA 2'
PressureType:
Absolute
OperatingPressure:
100PSI (689.48kPa)
Output:
4 mA ~ 20 mA
Accuracy:
±0.1%
Voltage-Supply:
10V ~ 30V
PortSize:
Male - 1/4 (6.35mm) NPT
MaximumPressure:
300PSI (2068.43kPa)
OperatingTemperature:
-50°C ~ 125°C