Nichicon USH1E330MPD
USH1E330MPD
Part No.:
USH1E330MPD
Datasheet:
ShinYuaUSH1E330MPD.pdf
Description:
CAP ALUM 33UF 20% 25V RADIAL
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
1000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 85°C
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Size/Dimension:
0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max):
0.827 (21.00mm)