Nichicon USH1E4R7MED
USH1E4R7MED
Part No.:
USH1E4R7MED
Datasheet:
ShinYuaUSH1E4R7MED.pdf
Description:
CAP ALUM 4.7UF 20% 25V RADIAL
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
1000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 85°C
LeadSpacing:
0.098 (2.50mm)
Size/Dimension:
0.248 Dia (6.30mm)
Height-Seated(Max):
0.472 (12.00mm)