Nichicon UTS0J220MDD
UTS0J220MDD
Part No.:
UTS0J220MDD
Datasheet:
ShinYuaUTS0J220MDD.pdf
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 6.3V RADIAL
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
6.3 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
20 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
40 mA @ 100 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.059 (1.50mm)
Size/Dimension:
0.157 Dia (4.00mm)
Height-Seated(Max):
0.276 (7.00mm)