Nichicon UTS1E330MDD
UTS1E330MDD
Part No.:
UTS1E330MDD
Datasheet:
ShinYuaUTS1E330MDD.pdf
Description:
CAP ALUM 33UF 20% 25V RADIAL
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
43 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
86 mA @ 100 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.098 (2.50mm)
Size/Dimension:
0.248 Dia (6.30mm)
Height-Seated(Max):
0.276 (7.00mm)