Nichicon UTS1HR22MDD
UTS1HR22MDD
Part No.:
UTS1HR22MDD
Datasheet:
ShinYuaUTS1HR22MDD.pdf
Description:
CAP ALUM 0.22UF 20% 50V RADIAL
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
50 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
2.92 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
7.3 mA @ 100 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.059 (1.50mm)
Size/Dimension:
0.157 Dia (4.00mm)
Height-Seated(Max):
0.276 (7.00mm)