Nichicon UUD1A680MCR1GS
UUD1A680MCR1GS
Part No.:
UUD1A680MCR1GS
Datasheet:
ShinYuaUUD1A680MCR1GS.pdf
Description:
CAP ALUM 68UF 20% 10V SMD
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
115 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
230 mA @ 100 kHz
Impedance:
440 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.248 Dia (6.30mm)
Height-Seated(Max):
0.228 (5.80mm)
SurfaceMountLandSize:
0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm)