Nichicon UUD1H220MCR1GS
UUD1H220MCR1GS
Part No.:
UUD1H220MCR1GS
Datasheet:
ShinYuaUUD1H220MCR1GS.pdf
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 50V SMD
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
50 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
82.5 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
165 mA @ 100 kHz
Impedance:
880 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.248 Dia (6.30mm)
Height-Seated(Max):
0.228 (5.80mm)
SurfaceMountLandSize:
0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm)