Taiyo Yuden UVK105CG0R9BW-F
UVK105CG0R9BW-F
Part No.:
UVK105CG0R9BW-F
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
ShinYuaUVK105CG0R9BW-F.pdf
Description:
CAP CER 0.9PF 50V C0G/NP0 0402
  • Related Categories
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
V
ProductStatus:
Last Time Buy
Capacitance:
0.9 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Q, Low Loss
Ratings:
Applications:
RF, Microwave, High Frequency
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.022 (0.55mm)