Nichicon UVR0J223MHA
UVR0J223MHA
Part No.:
UVR0J223MHA
Datasheet:
ShinYuaUVR0J223MHA.pdf
Description:
CAP ALUM 22000UF 20% 6.3V RADIAL
Capacitance:
22000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
6.3 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
3.35 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
3.8525 A @ 10 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)
Size/Dimension:
0.709 Dia (18.00mm)
Height-Seated(Max):
1.575 (40.00mm)