Nichicon UVR1E223MRA
UVR1E223MRA
Part No.:
UVR1E223MRA
Datasheet:
ShinYuaUVR1E223MRA.pdf
Description:
CAP ALUM 22000UF 20% 25V RADIAL
Capacitance:
22000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
4.5 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
5.175 A @ 10 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.492 (12.50mm)
Size/Dimension:
0.984 Dia (25.00mm)
Height-Seated(Max):
2.047 (52.00mm)