Nichicon UVR1J681MHA
UVR1J681MHA
Part No.:
UVR1J681MHA
Datasheet:
ShinYuaUVR1J681MHA.pdf
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 63V RADIAL
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
63 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C