Nichicon UVR2AR33MDA
UVR2AR33MDA
Part No.:
UVR2AR33MDA
Datasheet:
ShinYuaUVR2AR33MDA.pdf
Description:
CAP ALUM 0.33UF 20% 100V RADIAL
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
7 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
14 mA @ 10 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.079 (2.00mm)
Size/Dimension:
0.197 Dia (5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.492 (12.50mm)