Nichicon UVR2W3R3MPA
UVR2W3R3MPA
Part No.:
UVR2W3R3MPA
Datasheet:
ShinYuaUVR2W3R3MPA.pdf
Description:
CAP ALUM 3.3UF 20% 450V RADIAL
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
450 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
45 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
72 mA @ 10 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Size/Dimension:
0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max):
0.689 (17.50mm)