Nichicon UVZ0J220MDH
UVZ0J220MDH
Part No.:
UVZ0J220MDH
Datasheet:
ShinYuaUVZ0J220MDH.pdf
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 6.3V RADIAL
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
6.3 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
1000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
45 mA @ 120 Hz
LeadSpacing:
0.079 (2.00mm)
Size/Dimension:
0.197 Dia (5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.492 (12.50mm)