Nichicon UVZ1A223MRH
UVZ1A223MRH
Part No.:
UVZ1A223MRH
Datasheet:
ShinYuaUVZ1A223MRH.pdf
Description:
CAP ALUM 22000UF 20% 10V RADIAL
Capacitance:
22000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
1000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
2.65 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
3.0475 A @ 10 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
0.787 Dia (20.00mm)
Height-Seated(Max):
1.654 (42.00mm)