Nichicon UVZ1E4R7MDD1TD
UVZ1E4R7MDD1TD
Part No.:
UVZ1E4R7MDD1TD
Datasheet:
ShinYuaUVZ1E4R7MDD1TD.pdf
Description:
CAP ALUM 4.7UF 20% 25V RADIAL
Packaging:
Cut Tape (CT),Tape & Box (TB)
ProductStatus:
Not For New Designs
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
1000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
25 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
50 mA @ 10 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.098 (2.50mm)
Size/Dimension:
0.197 Dia (5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.492 (12.50mm)