Nichicon UVZ1H100MDH
UVZ1H100MDH
Part No.:
UVZ1H100MDH
Datasheet:
ShinYuaUVZ1H100MDH.pdf
Description:
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
50 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
1000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
46 mA @ 120 Hz
LeadSpacing:
0.079 (2.00mm)
Size/Dimension:
0.197 Dia (5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.492 (12.50mm)