Nichicon UVZ1H331MPH
UVZ1H331MPH
Part No.:
UVZ1H331MPH
Datasheet:
ShinYuaUVZ1H331MPH.pdf
Description:
CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
50 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
1000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
410 mA @ 120 Hz
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Size/Dimension:
0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max):
0.689 (17.50mm)