Nichicon UVZ1H3R3MDH
UVZ1H3R3MDH
Part No.:
UVZ1H3R3MDH
Datasheet:
ShinYuaUVZ1H3R3MDH.pdf
Description:
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
50 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
1000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
25 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
50 mA @ 10 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.079 (2.00mm)
Size/Dimension:
0.197 Dia (5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.492 (12.50mm)