Nichicon UVZ2A330MPH
UVZ2A330MPH
Part No.:
UVZ2A330MPH
Datasheet:
ShinYuaUVZ2A330MPH.pdf
Description:
CAP ALUM 33UF 20% 100V RADIAL
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
1000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
130 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
260 mA @ 10 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.138 (3.50mm)
Size/Dimension:
0.315 Dia (8.00mm)
Height-Seated(Max):
0.512 (13.00mm)