Nichicon UVZ2A3R3MDH
UVZ2A3R3MDH
Part No.:
UVZ2A3R3MDH
Datasheet:
ShinYuaUVZ2A3R3MDH.pdf
Description:
CAP ALUM 3.3UF 20% 100V RADIAL
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
1000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
29 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
58 mA @ 10 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.079 (2.00mm)
Size/Dimension:
0.197 Dia (5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.492 (12.50mm)