Nichicon UVZ2AR22MDH
UVZ2AR22MDH
Part No.:
UVZ2AR22MDH
Datasheet:
ShinYuaUVZ2AR22MDH.pdf
Description:
CAP ALUM 0.22UF 20% 100V RADIAL
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
1000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
3.4 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
6.8 mA @ 10 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.079 (2.00mm)
Size/Dimension:
0.197 Dia (5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.492 (12.50mm)