Nichicon UVZ2AR47MDH
UVZ2AR47MDH
Part No.:
UVZ2AR47MDH
Datasheet:
ShinYuaUVZ2AR47MDH.pdf
Description:
CAP ALUM 0.47UF 20% 100V RADIAL
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
1000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
7.1 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
14.2 mA @ 10 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.079 (2.00mm)
Size/Dimension:
0.197 Dia (5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.492 (12.50mm)