Nichicon UVZ2D220MPH
UVZ2D220MPH
Part No.:
UVZ2D220MPH
Datasheet:
ShinYuaUVZ2D220MPH.pdf
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 200V RADIAL
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
200 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
1000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
120 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
192 mA @ 10 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Size/Dimension:
0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max):
0.866 (22.00mm)