Nichicon UVZ2G220MHH
UVZ2G220MHH
Part No.:
UVZ2G220MHH
Datasheet:
ShinYuaUVZ2G220MHH.pdf
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 400V RADIAL
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
400 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
1000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
165 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
264 mA @ 10 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)
Size/Dimension:
0.630 Dia (16.00mm)
Height-Seated(Max):
1.063 (27.00mm)