Nichicon UVZ2W330MHH
UVZ2W330MHH
Part No.:
UVZ2W330MHH
Datasheet:
ShinYuaUVZ2W330MHH.pdf
Description:
CAP ALUM 33UF 20% 450V RADIAL
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
450 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
1000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
165 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
264 mA @ 10 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)
Size/Dimension:
0.630 Dia (16.00mm)
Height-Seated(Max):
1.457 (37.00mm)