Nichicon UWT0G681MNR1GS
UWT0G681MNR1GS
Part No.:
UWT0G681MNR1GS
Datasheet:
ShinYuaUWT0G681MNR1GS.pdf
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 4V SMD
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
4 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
1000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
210 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
315 mA @ 10 kHz
Size/Dimension:
0.315 Dia (8.00mm)
Height-Seated(Max):
0.394 (10.00mm)
SurfaceMountLandSize:
0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm)