Nichicon UWT1H0R1MCR1GB
UWT1H0R1MCR1GB
Part No.:
UWT1H0R1MCR1GB
Datasheet:
ShinYuaUWT1H0R1MCR1GB.pdf
Description:
CAP ALUM 0.1UF 20% 50V SMD
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
50 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
1000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
RippleCurrent@HighFrequency:
1.5 mA @ 10 kHz
Size/Dimension:
0.157 Dia (4.00mm)
Height-Seated(Max):
0.213 (5.40mm)
SurfaceMountLandSize:
0.169 L x 0.169 W (4.30mm x 4.30mm)