Nichicon UWX1HR33MCR2GB
UWX1HR33MCR2GB
Part No.:
UWX1HR33MCR2GB
Datasheet:
ShinYuaUWX1HR33MCR2GB.pdf
Description:
CAP ALUM 0.33UF 20% 50V SMD
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
50 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@HighFrequency:
4.2 mA @ 10 kHz
Size/Dimension:
0.118 Dia (3.00mm)
Height-Seated(Max):
0.213 (5.40mm)
SurfaceMountLandSize:
0.130 L x 0.130 W (3.30mm x 3.30mm)