Nichicon UWX1V3R3MCR2GB
UWX1V3R3MCR2GB
Part No.:
UWX1V3R3MCR2GB
Datasheet:
ShinYuaUWX1V3R3MCR2GB.pdf
Description:
CAP ALUM 3.3UF 20% 35V SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
35 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
10 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
15 mA @ 10 kHz
Size/Dimension:
0.118 Dia (3.00mm)
Height-Seated(Max):
0.213 (5.40mm)
SurfaceMountLandSize:
0.130 L x 0.130 W (3.30mm x 3.30mm)