Carling Technologies V1B2AV0B-G8C63-100
V1B2AV0B-G8C63-100
Part No.:
V1B2AV0B-G8C63-100
Datasheet:
V1B2AV0B-G8C63-100.pdf
CurrentRating(Amps):
15A (DC)
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
24 V
ActuatorMarking:
High Beam - Low Beam, Vertical
IlluminationTypeColor:
LED, Red
IlluminationVoltage(Nominal):
24 VDC
TerminationStyle:
Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
PanelCutoutDimensions:
Rectangular - 36.83mm x 21.08mm