Carling Technologies V1D2AH0B-G8C63-300
V1D2AH0B-G8C63-300
Part No.:
V1D2AH0B-G8C63-300
Datasheet:
V1D2AH0B-G8C63-300.pdf
CurrentRating(Amps):
20A (DC)
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
12 V
ActuatorMarking:
Low Beam - High Beam, Vertical
IlluminationTypeColor:
LED, Green
IlluminationVoltage(Nominal):
12 VDC
TerminationStyle:
Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
PanelCutoutDimensions:
Rectangular - 36.83mm x 21.08mm