LED Lighting Inc V2-F-12-WW-12V
V2-F-12-WW-12V
Part No.:
V2-F-12-WW-12V
Manufacturer:
LED Lighting Inc
Category:
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
Package:
Datasheet:
ShinYuaV2-F-12-WW-12V.pdf
Description:
LIGHT BAR 3000K FROSTED 3W12VDC
Packaging:
Box
Series:
V2
ProductStatus:
Active
Type:
LED Engine
Color:
White, Warm
CCT(K):
3000K
Wavelength:
Configuration:
Linear Light Strip, Plug and Play
LuminousFlux@Current/Temperature:
200lm
Current-Test:
Temperature-Test:
Voltage-Forward(Vf)(Typ):
12V
Lumens/Watt@Current-Test:
Current-Max:
CRI(ColorRenderingIndex):
80
ViewingAngle:
Features:
Dimming, IP50
Size/Dimension:
304.80mm L x 33.00mm W
Height:
8.20mm