Amphenol Anytek V50751530000G
V50751530000G
Part No.:
V50751530000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Package:
Datasheet:
ShinYuaV50751530000G.pdf
Description:
TERM BLOCK RCPT 7POS 5.08MM
Packaging:
Bulk
Series:
V5
ProductStatus:
Active
Type:
Receptacle, Male Pins
NumberofPositions:
7
PositionsPerLevel:
7
NumberofLevels:
1
Pitch:
0.200 (5.08mm)
HeaderOrientation:
PlugWireEntry:
TerminationStyle:
Screw - Leaf Spring, Wire Guard
MountingType:
DIN Rail
Current-IEC:
Voltage-IEC:
Current-UL:
12 A
Voltage-UL:
300 V
WireGaugeorRange-AWG:
12-30 AWG
WireGaugeorRange-mm²:
Color:
Green
OperatingTemperature:
-40°C ~ 115°C