Amphenol Anytek V51131530000G
V51131530000G
Part No.:
V51131530000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Package:
Datasheet:
ShinYuaV51131530000G.pdf
Description:
TERM BLOCK RCPT 11POS 3.81MM
Packaging:
Bulk
Series:
V5
ProductStatus:
Active
Type:
Receptacle, Male Pins
NumberofPositions:
11
PositionsPerLevel:
11
NumberofLevels:
1
Pitch:
0.150 (3.81mm)
HeaderOrientation:
PlugWireEntry:
TerminationStyle:
Screw - Leaf Spring, Wire Guard
MountingType:
DIN Rail
Current-IEC:
Voltage-IEC:
Current-UL:
8 A
Voltage-UL:
300 V
WireGaugeorRange-AWG:
14-28 AWG
WireGaugeorRange-mm²:
Color:
Green
OperatingTemperature:
-40°C ~ 115°C