Amphenol Anytek V70472500000G
V70472500000G
Part No.:
V70472500000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Package:
Datasheet:
ShinYuaV70472500000G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5MM
Packaging:
Bulk
Series:
V7
ProductStatus:
Active
Type:
Header, Female Sockets
NumberofPositions:
4
PositionsPerLevel:
4
NumberofLevels:
1
Pitch:
0.197 (5.00mm)
HeaderOrientation:
Vertical
PlugWireEntry:
TerminationStyle:
Solder
MountingType:
Through Hole
Current-IEC:
Voltage-IEC:
Current-UL:
10 A
Voltage-UL:
300 V
WireGaugeorRange-AWG:
WireGaugeorRange-mm²:
Color:
Green
OperatingTemperature:
-40°C ~ 115°C